Dubrava zaustavila Metković 1963 u osmini finala rukometnog kupa

Autor: na 17. ožujka 2016.

Rukometaši Metkovića 1963 nisu uspjeli izboriti prolaz u četvrtfinale Hrvatskog kupa. U susretu s premijer ligašem Dubravom poraženi su rezultatom 18:21.

Metkovski su rukometaši do 17 minute održavali rezultatsku ravnotežu, a onda Dubrava ubacuje u veću brzinu, te iz brzih kontranapada postiže lake pogotke, i na odmor odlazi s 3 pogotka prednosti. U nastavku je Metković zaigrao čvrsto u obrani, stiže do rezultata 12:13, ali dalje se nije moglo. U napadu su nekoliko puta doslovno predali loptu igračima Dubrave, koji su povećavali svoju prednost. U 59 minuti kod 18:20, vratar gostiju obranio je sedmerac Ivanu Konculu, pa je pobjeda pripala boljem suparniku.

Darijan Bošković, vratar Metkovića:

„A što da vam kažem? Jako sam razočaran jer znam da smo mogli bolje odigrati tu utakmicu, jer smo se pripremali ova dva dana i znali smo kako Dubrava diše, kako igra jer svaka lopta koju smo im dali oni su to iskoristili polukontrom ili kontrom. Igrali smo čvrsto u obrani, ali napad nam je malo štek’o, vježbali smo, ali nismo uspjeli realizirati. Htjeli smo nagraditi tu publiku da prođemo dalje, ali nismo uspjeli. I ako bi mogao spomenuti malo suce, kad smo došli na 13:12 za jedan razlike na izjednačenje, suci su malo pustili dvije minute njihov napad gdje su oni opet otišli na dva razlike, nisu nam dali. Ali evo ja čim sam vidio tko će suditi odmah sam znao da će imati vjetar u leđa.“