• Nekategorizirano

ŽNK Neretva – ŽNK Katarina Zrinski – 4:0

Autor: na 7. studenoga 2016.

U sedmom kolu 1.HNL za žene, NK Neretva je na svom travnjaku Iza vage s 4:0 pobijedila Katarinu Zrinski iz Čakovca.

Na dosta teškom terenu i uz snažan vjetar, mlade Metkovke radovale su se pogotku Helene Perić već u 21. minuti. Ona je dobar ubačaj glavom provela u mrežu gostujuće ekipe, a s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 47. minuti u dobro smišljenom napadu Neretve najbolje se snašla Marija Herceg koja je glavom poslala loptu u mrežu za 2:0. Na 3:0 povisila je Merima Tanović u 71. minuti, sjajnim udarcem s 25 metara, dok je konačan rezultat, 4:0 svojim pogotkom potpisala kapetanica Veronika Terzić u 86. minuti.

Novom pobjedom Neretva se učvrstila u gornjem dijelu ljestvice sa 10 bodova, a u sljedećem kolu slijedi gostovanje kod neporažene ekipe Osijeka.