RK Metković 1963 – RK Zadar 1954 – 28:26

Autor: na 7. studenoga 2016.

Rukometaši Metkovića 1963 izborili su novu domaću pobjedu i to u susretu sa Zadrom 1954, rezultatom 28:26.

Mora se priznati da je pobjeda posve zaslužena, iako Metkovci nisu pružili neku posebno kvalitetnu igru. Dapače, previše su griješili u formiranju napadačkih akcija, a posebno u realizaciji. Odmah na početku imali su prednost od tri pogotka (4:1), zatim su  Zadrani u 13. minuti poravnali na 6:6, a potom su stekli i prednost od 7:6. Ipak, domaći sastav na odmor odlazi s pogotkom prednosti, a u nastavku je opet bilo tri razlike za igrače trenera Volarevića i Romića.

Kad bi se gosti približili na gol zaostatka reagirali su metkovski strijelci Kozina koji je postigao pet golova, te Cvitanović, Bartolović  i Medić sa po četiri. Vrlo dobro branio je Bošković koji je sakupio 10 obrana, a ponajbolji u redovima Zadra bili su Merhar, Travica i Lončar sa po šest golova. Mlada momčad Metkovića, bez braće Miletić i Petrovića, ipak nije dopustila iznenađenje.