Sportski vikend

Autor: na 25. travnja 2016.

VESLANJE

Na 3. regati Kupa Dalmacije, održanoj u subotu na dubrovačkoj Ombli, veslačica Neretvanskog gusara skifistica Nataša Šustić u konkurenciji seniorki osvojila je zlato. Isti uspjeh u konkurenciji kadetkinja ostvarile su Aleksandra Boras i Leonarda Krstičević u dvojcu na pariće.

NOGOMET

Nogometaši Neretve poraženi su na gostovanju u Kaštelima od Vala rezultatom 3:1, te pala na 16. mjesto na ljestvici. Neretvu je povela pogotkom Domagoja Kurana u 30 .minuti, i s tim se otišlo na odmor. Val je izjednačio rezultat već u 4. minuti nastavka, povisio na 2:1 u 64, a konačnih 3:1 postavio u 90. minuti.                                                                 Neretvanac je izgubio u Splitu od Hajduka II rezultatom 2:1, a visok poraz od 5:2 doživio je Jadrana LP u Makarskoj od Zmaja. Na ljestvici vodi Solin sa 57 bodova, a drugi je Neretvanac s 50 bodova.

ONK Metković je na gostovanju u Čibači, s 2:0 izgubio od Župe Dubrovačke. Metković je s drugoga pao na četvrto mjesto s 28 bodova koliko ima i Konavljanin na petom mjestu. Te dvije momčadi sastaju se u sljedećem kolu u Metkoviću.

U susretu 1.HNL za žene, kadetkinje  ŽNK Neretve pobijedile su u Splitu ekipu ŽNK Marjan rezultatom 4:1. Domaće su povele već u drugoj minuti, ali su Metkovke pogotkom Tihane Obradović u 22 minuti poravnale, te pogotkom Veronike Terzić u 32 minuti i povele. Terzić je povećala vodstvo Neretve u nastavku utakmice na 3:1, a točku na „i“ stavila je Jadranka Govorko za konačnih 4:1 u korist Neretve.

RUKOMET

Rukometaši Metkovića  izgubili su od Zadra u Zadru rezultatom 34:31. Metković je na četvrtom mjestu s 32 boda.

BOĆANJE

U derbiju kola u Drugoj boćarskoj ligi boćari Metkovića došli su do vrijedne pobjede 13:9 protiv BISTON BRELA, te su sa 17 bodova preuzeli prvo mjesto na ljestvici od Breljana koji imaju 16 bodova. Izvjesno je da će se u preostalih devet kola voditi velika bitka između ta dva kluba za ulazak u Prvu boćarsku ligu.