Sportski vikend

Autor: na 26. rujna 2016.

Pogotkom Frane Jerkovića u 42. minuti iz penala, Neretva je u subotu s 1:0 pobijedila vrlo dobar sastav Zmaja iz Blata. Igrač gostiju srušio je Antu Batinovića u prigodi za pogodak, sudac je pokazao na bijelu točku, a Jerković sigurno pogodio. U prvom dijelu domaći sastav bio je puno nadmoćniji, međutim, obrana gostiju je odolijevala napadima Neretve. U dva navrata istaknuo se vratar Zmaja Kragić. U nastavku utakmice Neretva je opet dominirala, a pred kraj su Blaćani više napadali. Neretva se znalački branila te je uspjela obraniti stečenu prednost i upisati čistu i zasluženu pobjedu. U domaćem sastavu svi su igrali dobro, a ponajbolje kapetan Ante Batinović.                                                                                    Do ovog kola vodeći Neretvanac  je s 3:0 izgubio u Stobreču od Primorca, dok je Jadran LP opet iznenadio pobjedom u gostima, i to u Dugom Ratu protiv Orkana s 1:0. Na ljestvici je vodeći Hajduk II s 13 bodova. Toliko ima i drugi Neretvanac, dok je Neretva treća s 12 bodova. Već sutra igra se prekoredno sedmo kolo. Neretva gostuje kod Vala u Kaštelima.

Nogometašice Neretve u trećem kolu 1.HNL za žene na gostovanju u Slavonskom Brodu nisu imale sreće. Igračice domaće Viktorije s 3:0 su pobijedile Metkovke. U sljedeću nedjelju nogometašicama Neretve u goste stiže ekipa Lepoglave.

ONK Metković poražen je od GRK-a u Potomju. Domaćin je s 2:1 bio bolji od Metkovaca. Kominski Gusar na svom terenu pobijedio je Žrnovo s 3:0, dok je Maestral iz Krvavca na svom terenu također s 3:0 savladao Jadrana iz Smokvice. U četvrtom kolu 1.ŽNL u nedjelju Metković dočekuje Omladinca s Lastova. Na ljestvici vodi Gusar sa 7 bodova, Maestral je peti s 4 boda, a Metković deveti s dva boda.