Sportski vikend

Autor: na 5. prosinca 2016.

NOGOMET

ONK Metković – Gusar -1:1

U posljednjem prvenstvenom kolu u 1.ŽNL, na štruvinom igralištu ONK Metković i Gusar iz Komina odigrali su neodlučeno 1:1.

Igrači obje momčadi igrali su više borbeno nego kvalitetno, sudačka trojka na čelu s Antom Kosorom nije se proslavila. Prvo je sudac  u 28 minuti pokazao crveni karton treneru Metkovića Jozi Veraji zbog navodnog vrijeđanja pomoćnika Tomaševića, iako se radilo samo o prigovoru, a potom u samoj završnici utakmice nije svirao kazneni udarac za Metković iako je Luka Borovac u naletu prema vratima Gusara bio grubo srušen u šesnaestercu. Stoga su čelnici Metkovića najavili pismo izabranim tijelima Županijskog saveza i sudačke organizacije.

Domaći su poveli u 53 minuti pogotkom Nede Kaleba koji je dodavanje Brečića glavom skrenuo u mrežu. Poravnao je Darko Dodig iz blizine u 86 minuti.Iako je Maestral kao gost protiv Slavena pogotkom Andrije Bebića poveo u 62.minuti, domaćin je ipak slavio s 2:1.

Na kraju polusezone   prva je Župa Dubrovačka s 29 bodova, Gusar je peti s 20, Maestral šesti s 19 , a Metković na 7 mjestu ima 16 bodova.

RUKOMET

Metković 1963 – RK Split – 22:22

U 10. kolu rukometnih prvoligaša Metković 1963 i RK Split odigrali su u Metkoviću neodlučeno 22:22.

Bila je to utakmica u kojoj su Splićani u prvom dijelu češće imali prednost od jednog do dva pogotka, a u nastavku su igrači Metkovića zaigrali odgovornije u obrani i s manje pogrešaka u napadu te su u 38 minuti pobjegli na tri razlike.

Nažalost, zbog učestalih pogrešaka u napadu igrača domaćeg sastava, gosti su u 46 minuti stigli do pogotka viška, nakon čega  su čas jedni čas drugi imali po pogodak prednosti. U 59 minuti Split je poveo s 22:21, Bartolović je poravnao 10 sekundi prije kraja, a u posljednjoj sekundi Dominiković je neometan promašio vrata .

Sve u svemu, oko 300 gledatelja vidjeli su dobar rukomet i veliku borbenost igrača dviju momčadi.

Kozina i Dominiković postigli su po sedam, Bartolović 5, te Mataga tri pogotka za Metković.

Dubrovnik će prezimiti na prvom mjestu sa 16 bodova, drugi Mladi Rudar, treći Split i četvrti Metković imaju po 13 bodova. Prvenstvo se nastavlja u veljači sljedeće godine.

RK Metković Škola rukometa – Trilj Pršut Voštane – 40:36

Rukometaši Metkovića Škola rukometa u posljednjem jesenskom nastupu pobijedili  su Trilj Pršut Voštane s 40:36, i zauzeli peto mjesto s 8 bodova, koliko ima i opuzenski Opus na šestom mjestu.

ŽRK Metković – Marina Kaštela – 21:25

ŽRK Metković na svom je parketu izgubio od Marine kaštela rezultatom 21:25. Metkovke u prvom dijelu prvenstva nisu osvojile niti jedan bod.

Prvenstvo za drugoligaše nastavlja se 18.veljače 2017.

KOŠARKA

Košarkaši Metkovića i ovog su vikenda bili uspješni u sve tri  kategorije natjecanja.

Mlađi kadeti su kao gosti  s 72:57 pobijedili vršnjake KK Alkara u Sinju, dok su juniori u Omišu u susretu s Omiš Čagalj ostvarili pobijedu rezultatom 73:46.

Seniori su također u Metkoviću savladali KK Mislava iz Podstrane rezultatom 72: 66.

Metkovci su odlično otvorili utakmicu i stekli prednost, zatim je došlo do male stagnacije u igri, a u samoj završnici opet su zaigrali odlučno i uz golemo zalaganje ostvarili pobjedu.

Najbolji strijelci bili su Gašpar s 28, Roko Dominiković sa 17, Luka Dominiković s 11 i Vidović s 10 poena.