• Nekategorizirano

Pobjedom protiv Zmaja Neretva bliže ostanku u 3. HNL

Autor: na 2. svibnja 2016.

Neretva je u 28. kolu 3.HNL s 3:1 pobijedila Zmaja iz Blata te se s tri nova boda pomakla s pretposljednjeg mjesta na ljestvici.

Od samoga početka igrači trenera Neretve počeli su organizirano napadati prema vratima gostiju, ali su izgledne prilike propustili Tipurić u 6.,Vasilj u 18., Kapović u 37., Jerković u 39., te ponovo Tipurić u 42. minuti kada je njegov udarac zaustavila greda.

U nastavku, nakon 15 minuta uspavanke, Neretva se probudila. U 62. minuti vratar gostiju ruši Jerkovića u prigodi za pogodak, a s 11 metara Vasilj dovodi Neretvu do vodstva. Ulaskom Brečića u 65. minuti, igra je postala još sadržajnija, pa je najbolji igrač u 81. minuti odbijenu loptu prihvatio i smjestio u mrežu gostiju za 2:0. U 85. minuti Domagoj Šutalo je bio dobro postavljen i prebacio vratara gostiju za 3:0. Počasni pogodak za Zmaj postigao je Pavlinović u posljednjoj minuti utakmice.

Neretva ima 33 boda, i na 14. je mjestu, zadnji je Mosor s 30 bodova.

Jučer su u Opuzenu Neretvanac i Jadran LP odigrali neodlučeno 1:1. Neretvu sutra čeka put u Zmijavce i ogled s Croatiom.