• Nekategorizirano

ONK Metković – NK Croatia – 0:1

Autor: na 17. listopada 2016.

U 6.kolu 1.ŽNL ONK Metković je razočarao porazom na svom terenu u susretu s Croatiom iz Gabrila. Gosti su pobijedili s 1:0 pogotkom Matea Vodopića u 34. minuti.

Croatia je izvela prvi ozbiljniji napad na utakmici, pred vratima Metkovića nastala je gužva, lopta je došla do napadača gostiju koji je sa 5 metara ubacio loptu u mrežu.

Prije toga, u 19. minuti sudac Emil Tomašević nije dosudio očigledan jedanaesterac za domaćina kada je lopta pogodila u ruku obrambenog igrača gostiju. Uslijedili su prosvjedi igrača i klupe Metkovića, ali sudac nije reagirao. Sam je na kraju rekao da nije vidio igranje rukom, ali ga to nikako ne opravdava, jer glavni sudac ima i svoje pomoćnike. Igra Metkovaca nije bila na razini, teško su dolazili u prilike, vezni red kao da nije postojao…

Ni gosti nisu bili ništa bolji, s tom razlikom što su od dvije prilike na utakmici jednu iskoristili i pretvorili u pobjedu, dok je u drugom slučaju vratar Tolić u 74.minuti  sjajnom intervencijom spriječio novi pogodak.

U neretvanskom derbiju Gusar i Maestral odigrali su neodlučeno 1:1. Na ljestvici vodi Župa Dubrovačka sa 16 bodova, drugi je Maestral sa 12, šesti je Metković sa 8 bodova koliko ima i Gusar na sedmom mjestu.