RK Metković 1963 – HRK Karlovac – 24:24

Autor: na 17. listopada 2016.

Rukometaši Metkovića u 3. kolu 1.HRL Jug nisu uspjeli pobijediti momčad Karlovca iako su do 50. minute susreta imali stalnu rezultatsku prednost od dva do pet pogodaka razlike.

Domaća momčad dobro je počela a na odmor je otišla s rezultatom 12:9. U 24. minuti isključen je Jure Kozina što je oslabilo cijelu momčad. U nastavku Mataga i društvo dižu prednost na 17:12, ali potom slabi koncentracija u napadu što su gosti znali iskoristiti te su u 51. minuti prvi put prešli u vodstvo, 20:19. U 57. minuti digli su prednost na dva razlike, ali Metkovci su do kraja ipak uspjeli smanjiti zaostatak i u posljednjoj minuti pogotkom Medića poravnati na konačnih 24:24. Karlovac nije iskoristio svoj napad za pobjedu, a za novi dulji napad Metkovića više nije bilo vremena.

Najbolji pojedinci u redovima domaćina bili su Cvitanović sa osam pogodaka, te Medić i Dominiković sa po četiri, dok je vratar Bošković sakupio 10 obrana.