Neretva pobijedila Zmaja iz Makarske

Autor: na 19. travnja 2017.

U 26.kolu prvenstva 3.HNL Jug, Neretva je u Metkoviću rezultatom 4:2 pobijedila Zmaja iz Makarske.

Domaći igrači su u prvom dijelu igrali vrlo dobro te su tri puta pogodili mrežu vratara Hodžića. Prvi kojemu je to uspjelo bio je Jerković u 8.minuti susreta, zatim je Zmaj imao dvije prilike, ali je vratar Neretve Pavlović odlično reagirao.

U 28 minuti 2:0 za Neretvu pogodio je kapetan Batinović koji jeu 40.minuti postigao svoj drugi gol za 3:0, pa se činilo da je utakmica riješena.

U nastavku su Makarani dobrih 15 minuta više napadali, te je dva napada golovima u 54. i 58. minuti zaključio Petković za 3:2. Neretva se na vrijeme probudila, a Jerković je svojim drugim golom u 73. minuti zaključio za konačan rezultat 4:2.

Neretva je trećom uzastopnom pobjedom dospjela na osmo mjesto s ukupno 38 bodova.

Neretvanac iz Opuzena doživio je težak 5:0 poraz na Poljudu od  druge momčadi Hajduka, dok je Jadran iz Ploča od Junaka u Sinju izgubio s 2:0 i nalazi se na devetom mjestu sa 37 bodova.