Mađari dominiraju na dosad održanim utrkama EP-a

Autor: na 6. srpnja 2018.

Dodjelom medalja u Gradskom parku, završene su prijepodnevne utrke Europskog prvenstva u kajak – kanu maratonu, na kojima je sudjelovalo 7 hrvatskih predstavnika.

U kajaku dvosjedu, juniorke Leona i Nataly Pavlesin zauzele su osmo od 10 mjesta, dok su na pretposljednjem mjestu među muškim natjecateljima završili juniori David Aračić i Denis Folvarek.

Bruno Kumpez nije uspio odveslati maraton do kraja, a utrku u kanuu dvokleku, juniori Darko Erceg i Rafael Kolundžić završili su na posljednjem mjestu.

Na jutrošnjim utrkama danas su dominirali Mađarska, Velika Britanija, Francuska i Portugal.

Nakon poslijepodnevne stanke, u 17 sati starta utrka muškaraca do 23 godine u kajaku jednosjedu, u kojoj će za Hrvatsku veslati Antun Novaković.