Velika pobjeda Metkovića 1963 protiv Dubrovnika

Autor: na 27. veljače 2017.

U 13.kolu prvenstva rukometnih prvoligaša Metković 1963 je nakon dramatične utakmice, u susretu s Dubrovnikom ostvario prvu pobjedu u nastavku prvenstva. Konačan rezultat bio je 25: 24.

Iako su u prvom poluvremenu Dubrovčani igrali bolje te na odmor otišli s 4 pogotka prednosti, od 46. minute su igrači trenera Romića počeli igrati kvalitetnije, brže i preciznije, napravili seriju od 4-0  te prešli u vodstvo.

Od tada su Dubrovčani uspjeli samo jednom poravnati na 23:23 te je Metković do kraja sačuvao pogodak prednosti za veliku pobjedu.

Po šest pogodaka za Metković postigli su Vučić i Cvitanović, pet ih je dao Bartolović,četiri Dominiković, dva Medić, a po jednom su pogodili Koncul i Kozina. Bošković je sakupio 10 obrana. Ćužić je bio osam puta strijelac za Dubrovnik, dok je Dabelić pogađao četiri puta.

Metković trenutačno ima 15 bodova i nalazi se na šestom mjestu na ljestvici.