Sportski vikend

Autor: na 17. listopada 2016.

NOGOMET

Hajduk II – NK Neretva – 0:1

U 10 kolu 3.HNL Jug, Neretva je priredila prvorazredno iznenađenje pobjedom u Splitu u srazu s Hajdukom II i rezultatom 1:0. Pogodak odluke polučio je najbolji igrač Neretve Dragan Brečić u 81. minuti udarcem s otprilike 8 metara od vratara Hajduka Ljubića. U pripremi napada, maksimalan doprinos dao je kapetan Neretve Ante Batinović.  Do konca utakmice Hajdukov napadač Vojković pogodio je okvir vrata, a Marin Tomas pripustio je postići drugi gol za Neretvu. Vratar Neretve Predrag Rolj istaknuo se već u 7.minuti sjajnom obranom svojih vrata. Isto je ponovio i u 66. minuti kada je zaustavio udarac Hajdukovca  Jurića. U redovima Neretve nije bilo slabog igrača pa je trener Goran Galov bio iznimno zadovoljan njihovom igrom i zalaganjem. Evo i pregleda rezultata ostalih neretvanskih ligaša: Jadran LP u nedjelju je s 2:1 poražen u Stobreču od Primorca. Neretvanac je s 3:1 u Opuzenu pobijedio momčad Omiša. Na ljestvici je Neretvanac drugi iza Hajduka sa 18 bodova, Neretva je peta sa 17 bodova, a Jadran Lp je na 13 mjestu sa 12 bodova.

ONK Metković – NK Croatia – 0:1

U 6.kolu 1.ŽNL ONK Metković je razočarao porazom na svom terenu u susretu s Croatiom iz Gabrila. Gosti su pobijedili s 1:0 pogotkom Matea Vodopića u 34. minuti. Croatia je izvela prvi ozbiljniji napad na utakmici, pred vratima Metkovića nastala je gužva, lopta je došla do napadača gostiju koji je sa 5 metara ubacio loptu u mrežu. Prije toga, u 19. minuti sudac Emil Tomašević nije dosudio očigledan jedanaesterac za domaćina kada je lopta pogodila u ruku obrambenog igrača gostiju. Uslijedili su prosvjedi igrača i klupe Metkovića, ali sudac nije reagirao. Sam je na kraju rekao da nije vidio igranje rukom, ali ga to nikako ne opravdava, jer glavni sudac ima i svoje pomoćnike. Igra Metkovaca nije bila na razini, teško su dolazili u prilike, vezni red kao da nije postojao… Ni gosti nisu bili ništa bolji, s tom razlikom što su od dvije prilike na utakmici jednu iskoristili i pretvorili u pobjedu, dok je u drugom slučaju vratar Tolić u 74.minuti  sjajnom intervencijom spriječio novi pogodak. U neretvanskom derbiju Gusar i Maestral odigrali su neodlučeno 1:1. Na ljestvici vodi Župa Dubrovačka sa 16 bodova, drugi je Maestral sa 12, šesti je Metković sa 8 bodova koliko ima i Gusar na sedmom mjestu.

RUKOMET

RK Metković 1963 – HRK Karlovac – 24:24

Rukometaši Metkovića u 3. kolu 1.HRL Jug nisu uspjeli pobijediti momčad Karlovca iako su do 50. minute susreta imali stalnu rezultatsku prednost od dva do pet pogodaka razlike. Domaća momčad dobro je počela a na odmor je otišla s rezultatom 12:9. U 24. minuti isključen je Jure Kozina što je oslabilo cijelu momčad. U nastavku Mataga i društvo dižu prednost na 17:12, ali potom slabi koncentracija u napadu što su gosti znali iskoristiti te su u 51. minuti prvi put prešli u vodstvo, 20:19. U 57. minuti digli su prednost na dva razlike, ali Metkovci su do kraja ipak uspjeli smanjiti zaostatak i u posljednjoj minuti pogotkom Medića poravnati na konačnih 24:24. Karlovac nije iskoristio svoj napad za pobjedu, a za novi dulji napad Metkovića više nije bilo vremena. Najbolji pojedinci u redovima domaćina bili su Cvitanović sa osam pogodaka, te Medić i Dominiković sa po četiri, dok je vratar Bošković sakupio 10 obrana.

ŽRK Metković – ŽRK Petason Vranjic – 14:32

Ni u drugom kolu prvenstva druge lige za žene, rukometašice Metkovića nisu dočekale pobjedu. Na svom parketu izgubile su od Petason Vranjica rezultatom 32:14.

Bilo je više nego očito da su gošće iskusnije i kudikamo uigranije u odnosu na mlade igračice Metkovića, iako nam se čini da je razlika u golovima ipak prevelika.

RK Kamičak Sinj – RK Metković-Škola rukometa – 27:24

U utakmici 2.kola Druge rukometne lige skupina jug, sinoć su rukometaši Metkovića-Škola rukometa na gostovanju poraženi. Momčad Kamička bila je bolja i u konačnici je pobijedila rezultatom 27:24 (poluvrijeme 12:10 za Metković). Čini se da je prevagnulo iskustvo domaćeg sastava, unatoč vrlo dobroj igri mladih Metkovaca.

KOŠARKA

KK Čapljina – KK Metković – 88:73

U prijateljskoj košarkaškoj utakmici košarkaši Metkovića izgubili su od KK Čapljine u Čapljini s 88:73. Bila je to jedna od pripremnih utakmica uoči početka prvenstva za seniore u kojoj su i naši košarkaši pokazali svoje vrijednosti. Dok je nešto iskusnija petorka imala snage, nije bilo izrazite rezultatske prednosti za Čapljince. Priliku da zaigraju dobili su svi igrači na koje stručni stožer računa.

KARATE

Karate klub Metković uspješan na međunarodnom natjecanju Rama open 2016

Karate klub Metković bio je uspješan na jakom međunarodnom klupskom natjecanju Rama open 2016 na kojem je iz tri države nastupilo ukupno 48 klubova sa 484 natjecatelja. KK Metković predstavio se sa 11 natjecatelja i osvojilo 6 medalja i to dva zlata, srebro i tri bronce. Laura Ćulum, osvojila je zlato u kategoriji djevojčice 10 godina -40 kg, Duje Mihaljević, također se okitio zlatom u kategoriji dječaci 10 godina -40 kg, dok je Ante Krstičević, osvojio srebro u kategoriji dječaci 13 godina -60. Bronce su osvojili Lucija Utovac,  u kategoriji djevojčice 11 godina +42, Ante Leontić u kategoriji dječaci 10 godina -40 kg i Ivan Batinović u kategoriji juniori -55 kg.

BOĆANJE

BK Komolac – BK Metković – 7:15

Boćari Metkovića na startu drugoligaškog natjecanja pokazali su da će biti najozbiljniji kandidati za osvajanje prvoga mjesta. Kako su i najavljivali, ostvarili su glatku pobjedu (15:7) u dvorani u Srebrenom u susretu s Komolcem. Dobre partije pružili su Mile Vidović, Markica Dodig i Ante Jakić, a i ostali metkovski boćari bili su na visokoj igračkoj razini. U sljedećem kolu Metkovci opet gostuju u Srebrenom , gdje se sastaju s Hidroelektranom Dubrovnik.