Sportski vikend

Autor: na 30. svibnja 2016.

NOGOMET

Nogometaši Neretve u subotu su s 2:1 pobijedili Mosor, posljednje plasiranu momčad Treće lige. U subotu u posljednjem kolu Neretva gostuje kod Hrvaca. Kolo prije kraja s nova tri boda Neretva je na 11. mjestu s 44 boda. Jadran iz Ploča na 17. je mjestu s 36 bodova, i ne pobijedi li u subotu Junaka, a Zadar zaigra u Trećoj ligi, Pločani odlaze u Županijsku ligu.

Na završnom turniru prvenstva kadetkinja, nogometašice Neretve u Sv.Martinu na Muri u prvom susretu protiv ŽNK Rijeke poražene su s 4:1, a u utakmici za treće mjesto, svladale su ŽNK Viktoriju iz Slavonskog Broda rezultatom 3:0. Ovo je još jedan veliki uspjeh nogometašica Neretve.

U finalu međunarodnog nogometnog turnira U10 kategorije u Pločama limači ONK Metkovića svladali su prvoligaša Splita i osvojili prvo mjesto. ONK Metković ima i najboljeg strijelca turnira, Juru Ereša, i najboljeg igrača, Milu Parmaća.

RUKOMET

Rukometaš Ivan Čupić iz Metkovića i igrač poljskog Kielcea klupski je prvak Europe. Klub je naslov prvaka osvojio nakon pobjede nad mađarskim Veszpremom, a Čupić je prvi Metkovac koji je sa svojim klubom osvojio naslov.