Sportski vikend

Autor: na 23. svibnja 2016.

NOGOMET

U 32. kolu Treće HNL, Neretva je u subotu pobijedila OSK iz Otoka s 4:2 i tako dva kola prije kraja stekla sjajne izglede na samo za ostanak u ligi, nego i za plasman u sredini ljestvice. Gosti su dva puta stizali prednost Neretve, na početku prvog i drugog poluvremena, a neizvjesnost je trajala do same završnice susreta, kada je Brečić u 89. minuti zabio 4. pogodak i potvrdio pobjedu domaćina. Neretva je ovom pobjedom osigurala opstanak u 3. HNL.

Nogometaši Metkovića nisu uspjeli zauzeti drugo mjesto na ljestvice na kraju prvenstva Prve županijske nogometne lige. Na gostovanju u Veloj Luci, poraženi su s 2:1.  Maestral je u Krvavcu s 2:1 bio bolji od Grka, a Gusar je u Orebiću poražen s 1:0. Na kraju prvenstva, drugo mjesto zauzela je Croatia iz Gabrila s 38 bodova, treći je Gusar s 37, četvrti Metković s 35, dok je Maestral na devetom mjestu s 25 bodova.

BOĆANJE

Boćarski klub Metković, u subotu je pobijedio  „Zlatan Otok“ s visokih 21:1. Metković je i dalje vodeći s bodom prednosti ispred BISTON BRELA, pa će po svemu sudeći o prvaku i novom prvoligašu odlučivati međusobni susret Breljana i Metkovaca u posljednjem kolu prvenstvenog natjecanja.

KARATE

Na međunarodnom turniru BIHAĆ OPEN 2016, Karate klub Metković, sudjelovao je s pet natjecatelja i izborio tri medalje: Laura Ćulum je osvojila srebro, a Lucija Utovac i Ema Vidović broncu.