Sportski vikend

Autor: na 31. listopada 2016.

NOGOMET

NK Neretva – NK Primorac – 3:1

Na zamolbu Primorca iz Biograda Neretva je nakon dugo vremena prvenstvenu utakmicu odigrala u nedjelju i pobijedila s 3:1. Domaća momčad bila je bolja, iako su obje momčadi prikazale vrlo dobar nogomet. Primorac je u 11. minuti mogao povesti, ali je Rolj zaustavio udarac Lazarevskog. Ipak, u 25. minuti dolaze do pogotka preko braniča Brzoje. U sljedećoj, 26. minuti Neretva je izjednačila rezultat nakon odlične akcije Brečića i Ante Batinovića, a strijelac je bio Domagoj Kuran. U nastavku je dinamika igre bila manjeg intenziteta, posebno što se Neretve tiče. Tada je trener Galov  u igru ubacio Tomasa, a nešto kasnije i  Ereša, nakon čega se brže igralo. Stvarni preokret i vodstvo od 2:1 donio je mladi Luka Bubalo koji je odbijenu loptu snažnim udarcem s 20 metara spremio u mrežu. Igrala se posljednja minuta kada je u naletu srušen  Brečić, pa je isti igrač s 11 metara precizno pogodio za konačnih 3:1. Opuzenski Neretvanac je s 3:0 bio bolji od Jadrana LP u Pločama. Trenutačno je vodeći Hajduk II s 28 bodova, po 22 boda imaju treći Zadar, četvrti Kamen,peti GOŠK i šesta Neretva, Neretvanac je na sedmom s 21 bodom, dok je Jadran LP na 16. mjestu sa 12 bodova.

Županijska nogometna liga

ONK Metković je jučer bio slobodan od prvenstvene utakmice i igranja. Maestral je s Župom Dubrovačkom odigrao 3:0, a Gusar s Grkom 7:0. Maestral je na ljestvici treći sa 15 bodova, Gusar je na četvrtom sa 12 bodova, a ONK Metković na 9. mjestu sa 8 bodova.

Kadetkinje ŽNK Split – ŽNK Neretva – 0:3

U 7.kolu prvenstva u Prvoj ligi kadetkinja nogometašice Neretve su s 3:0 pobijedile vršnjakinje Splita. Pogotke za Neretvu postigle su  Veronika Terzić u  15. i u 66.minuti, te Lucija Crnčević u 75.minuti. Crnčević je u igru ušla samo tri minute prije pogotka. Mlade Metkovke ostale trenutačno drže drugo mjesto na ljestvici kadetske lige.

ŽNK Pregrada – ŽNK Neretva – 4:4

Seniorke Neretve u nedjelju su gostovale kod Pregrade i osvojile jedan bod igrajući 4:4. Kako nas izvijestio  trener Neven Majić, Metkovke su do 15. minute imale 2:0 zahvaljujući Heleni Perić. Tada je Pregrada, član prve lige od osnutka, preokrenula rezultat na 3:2 zahvaljujući pogreškama i neiskustvu igračica Neretve. Na scenu tada stupa Veronika  Terzić i sa dva pogotka donosi jedan bod svome klubu. Sa sedam bodova Metkovke su u gornjem dijelu ljestvice, a čekaju ih još dvije utakmice kod kuće i gostovanje u Osijeku.

RUKOMET

MRK Kozala Rijeka – RK Metković 1963

Prvoligaš Metković 1963 na gostovanju u Rijeci nije imao sreće. Kozala je pobijedila rezultatom 33:31 (17:13), a Metković je pred kraj imao iznimnu prigodu za poravnanje.  Nažalost, taj napad nije iskorišten, pa su bodovi ostali u Rijeci.

RK Split II – RK Metković Škola rukometa – 30:30

RK Metković Škola rukometa u Splitu je u igri sa Splitom II izborila jedan bod. Trener momčadi Dragan Majić kazao je da konačni rezultat 30:30 (16:14) nije pravi odraz stanja na terenu. Naime, Majić smatra da su suci imali dvostruka mjerila prilikom dijeljenja pravde, što se odrazilo i na konačan rezultat. Najbolji strijelac u redovima Škole rukometa bio je Josip Vekić sa 13 pogodaka.

BOĆANJE

BK Metković – BK Nada – 20:2

Drugoligaš Boćarski klub Metković izborio je na svom terenu visoku i važnu pobjedu  u nadmetanju s momčadi Nade iz Splita. Sam rezultat od 20:2 dovoljno govori o premoći i igri domaćih boćara u srazu s dojučerašnjim prvoligašem. Boćari Metkovića predvođeni izvrsnim majstorima boćanja Milom Vidovićem i Markicom  Dodigom, od prve do zadnje minute bili su superiorni, a plod takve igre jest i prodor kluba na prvo mjesto na drugoligaškoj ljestvici.