Sportski vikend

Autor: na 24. listopada 2016.

NOGOMET

NK Neretva – NK Orkan Dugi Rat – 1:1

Nogometaši Neretve u susretu s Orkanom iz Dugog Rata odigrali su samo 1:1 Domaći sastav do vodstva je stigao već u 2. minuti pogotkom Brečića s 11 metara, a nakon što je vratar gostiju Baučić u prigodi za pogodak nesmotreno srušio Antu Batinovića. Unatoč boljoj igri i vodstvu Neretve, gosti iz Dugog Rata krenuli su u drugom poluvremenu na sve ili ništa. Imali su terensku inicijativu, bolje su slagali napade i uz to se vrlo dobro branili otklanjajući sve opasnosti ispred vratara Baučića. Posebno upečatljiva bila je igra omalenog veznjaka gostiju Ante Marčića, za kojega obrana Neretve nije imala rješenja. On je u 57. minuti sjajno reagirao, ali je Rolj još bolje obranio. Međutim, u 68. minuti, Marčić je ubačenu loptu s desne strane spretno smjestio u mrežu za 1:1. Sve do kraja susreta napadi Orkana činili su se opasnijima, a prigode izglednijima. Rolj je u 80. minuti spasio Neretvu od poraza kada je sjajno izbacio udarac Šarića. Neretva na kraju može biti zadovoljna bodom, a već sutra u prijevremenom 12. kolu odlazi u Ivanbegovinu gdje je čeka vrlo dobra momčad Kamena.

Ostali rezultati neretvanskih klubova – GOŠK-Dubrovnik je s 2:0 bio bolji od Neretvanca iz Opuzena, dok je Jadran LP u Pločama s 3:2 izgubio od Hrvaca. Na ljestvici vodi Hajduk II sa 22 boda, drugi je Kamen s 19, Neretvanac je peti s 18, koliko ima i Neretva na šestom mjestu, dok je Jadran iz Ploča na 13.mjestu s 12 bodova.

HNK Slaven Gruda – ONK Metković – 0:2

Na gostovanju na Grudi momčad Metkovića s 2:0 je izgubila od domaćina Slavena. Igrači Slavena bili su bolji za dva pogotka, ali je i Metković imao nekoliko pravih prigoda, koje nisu realizirali. Kako je Metković u sljedećem osmom kolu slobodan, a u dva kola doživio je dva poraza, pad na ljestvici više je nego siguran. Trenutačno je momčad trenera Veraje na osmom mjestu s 8 bodova, Maestral koji je ovoga vikenda bio slobodan nalazi se na 3 mjestu sa 12 bodova, a Gusar koji je u Čibači sa Župom Dubrovačkom igrao neodlučeno 1:1, na  sedmom je mjestu s devet bodova.

RUKOMET

RK Metković 1963 – RK Biograd – 31:24

Metković 1963, član Prve HRL Jug, tek se u četvrtom prvenstvenom kolu domogao i prve pobjede. Pobijeđena je momčad Biograda, a krajnji rezultat glasio je 31:24. Pomlađeni Metkovci su bez devet igrača iz prošle sezone dobro otvorili utakmicu, obrana je bila dobra a napad učinkovit. Prednost domaćih stoga je iznosila do pet pogodaka razlike. U nastavku su krilni napadači Cvitanović i Vučić bili vrlo precizni pa je rezultat u 41. minuti glasio 21:14. Od tada činilo se da je pomalo padala koncentracija igrača Metkovića što su gosti iskoristili te se u 52. minuti približili na neugodnih 23:21. Ipak, domaći su se trgnuli i do kraja vratili razliku na sedam pogodaka. Cvitanović je s 10 pogodaka bio najbolji u redovima pobjednika, slijedio ga je Luka Vučić sa 6, Kozina sa 4 i Mataga sa 3 pogotka, dok je Bošković upisao 6 obrana, a Jarić 3.

ŽRK Sinj – ŽRK Metković – 22:14

Rukometašice Metkovića u Drugoj ligi ni u trećem kolu nisu došle pobjede. Poražene su na gostovanju u Sinju od istoimene ekipe rezultatom 22:14. Sinjanke su imale stalnu prednost, igrale su bolje i zasluženo su došle bodova protiv mlade i neiskusne ekipe Metkovića.

RK Trogir – RK Metković Škola rukometa – 28:28

Unatoč dobroj igri i rezultatskoj prednosti u većem dijelu utakmice, rukometni drugoligaš Metković Škola rukometa , sinoć je u susretu s Trogirom osvojio samo bod.

Konačan rezultat bio je 28:28, a da su Trogirani u zadnjem napadu bili malo prisebniji, mogli su i pobijediti. Metkovci su u prvom dijelu imali višak do tri gola, dobro su igrali i u nastavku, a onda su u samoj završnici gosti napravili mini-seriju 4:0. Neodlučeno je najrealnije, a igra mladih metkovskih igrača iz utakmice u utakmicu postaje sve sadržajnija.

KARATE

Metkovski karataši uspješni na turniru Kaštela open 2016.

Na turniru Kaštela open 2016. održanom u subotu karataši Karate kluba Metković osvojili su devet medalja, a Karate kluba Knez Domagoj šest.

Na turniru je sudjelovalo 17 klubova sa 246 natjecatelja, a Karate klub Metković nastupio je sa 11 karataša te su osvojili 5 zlata, 2 srebra i 2 bronce.

Karate klub Knez Domagoj sudjelovao je s 14 natjecatelja koji su kući ponijeli jednu zlatnu medalju, dvije srebrne i tri brončane.

BICIKLIZAM

Dalibor Talajić najbrži na 3. Kolu MTB lige Hercegovine

Na 3. kolu MTB lige Hercegovine u organizaciji Biciklističkog kluba Široki Brijeg najbrži je bio član BK Metković Dalibor Talajić.

Utrku uzbrdo u kombinaciji asfalta i betona na stazi dugoj 8,5 km odvozio je za 34 minute i pet sekundi te je postavio novi rekord staze.

Srebrene medalje osvojili su Marko Talajić u kategorji početnika, Luka Volarević u kategoriji +40, Alen Liković U-20 i Nada Liković u ženskoj konkurenciji.

BOĆANJE

BK Hidroelektrana Dubrovnik – BK Metković – 10:12

U drugom nastupu u Dubrovniku u tjedan dana, boćari Metkovića nisu imali sreće. Izgubili su od Hidroelektrane Dubrovnik rezultatom 12:10. Domaći su posljednjom bućom u posljednjoj disciplini izbijanja došli do pobjede, inače bi se Metković vratio s bodom. Prema riječima voditelja i boćara Metkovića Markice  Dodiga, klub je u zapisniku najavio žalbu zbog za Metković štetnog suđenja sudaca iz Dubrovnika. Kako tvrdi, suci su od početka namjerno lošim procjenama vršili pritisak na boćare Metkovića, a domaće nisu sankcionirali za očigledne nepravilne postupke u igri. Dodajmo da je Marin Vučković u brzincima postigao 34 poena.

STOLNI TENIS

Karlo Gašić brončani na Prvenstvu županije u stolnom tenisu

Na Prvenstvu Dubrovačko-neretvanske županije u stolnom tenisu održanom u subotu u Veloj Luci, Karlo Gašić iz Stolnoteniskog kluba Metković je u konkurenciji juniora osvojio broncu. Na natjecanju je nastupilo 70 igračica i igrača iz Dubrovačko-neretvanske županije, među kojima i četiri natjecatelja Stolnoteniskog kluba Metković.