Sportski vikend

Autor: na 3. listopada 2016.

Metkovski sportski klubovi ovog vikenda su ostvarili polovičan uspjeh. Na svom travnjaku Neretva je bodove prepustila OSK-u iz Otoka, a RK Metković rukometašima Mladog Rudara iz Labina. Pobjede su ostvarili ONK Metković i ŽNK Neretva.

NOGOMET

Neretva je s puno optimizma očekivala utakmicu 8.kola 3.HNL s momčadi OSK-a nadajući se čak i prvom mjestu na ljestvici makar za 24 sata. Domaći su u subotu dobro otvorili utakmicu, napadali su od samoga početka i u 22. minuti preko agilnog Tomasa došli do pogotka. Napadi Neretve nisu se stišavali, OSK se branio na razne načine, a onda je njihov napadač Bašić-Šiško u 45 minuti  s 15 metara pogodio za 1:1. I u nastavku je Neretva bila nadmoćna ali gosti u drugom ozbiljnom napadu na utakmici preko Samardžića u 63 minutu dolaze do prednosti i vode s 2:1. Nakon toga još su se više otvorili i kontranapadima pokušavali iznenaditi Neretvinu, pomalo nesigurnu obranu. To im je uspjelo u 90.minuti kada je igrač s klupe Lipotić netom po ulasku u igru povećao vodstvo OSK-a na 3:1. Neretvanac je u Zmijavcima igrao 2:2 s Croatiom.  Nakon osmog kola Neretva se nalazi na šestom mjestu s 13 bodova.

Nogometaši Metkovića su još u petak u okviru četvrtog kola 1.ŽNL s 3:0, pogocima Borovca,Talajića i Marevića, u vrlo dobroj igri pobijedili momčad Omladinca s Lastova. Maestral je na gostovanju u Žrnovu izborio pobjedu od 2:1 , dok je Gusar izgubio od Konavljanina u Čilipima s 2:1. Vodeća je Župa Dubrovačka s 10 bodova, Maestral je treći s 8, Gusar četvrti sa 7, a Metković šesti s pet bodova.

U četvrtom kolu prvenstva 1.HNL za žene, Neretva je jučer na svom terenu s 2:0 pobijedila također novog člana lige, Lepoglavu. Metkovke su se unatoč kiši i raskvašenom terenu bolje snašle i zasluženo pobijedile. Igrale su od početka vrlo otvoreno i napadački da čim prije dođu do pogotka. Međutim, to se dogodilo tek u 44 minuti kada je Marija Herceg glavom poslala loptu u mrežu iznad nemoćne vratarke Petrinec, za 1:0. U nastavku su treneri Mijoč i Majić  napravili čak pet promjena u sastavu.  Helena Perić ušla je u igru u 46 minuti, a gol je postigla u 72. Neretva je izvela brzi napad, gošće su pokušale izbaciti loptu, no ona je došla do Herceg koja je s tri metra pogodila nebranjenu mrežu. Bila je to druga pobjeda Metkovki na svom terenu. U redovima pobjednika istaknula se sigurnim obranama Jelena Kešina, vrlo dobro su igrale Krtalić, Žilić, Mijoč, te strijelci Herceg i Perić.

RUKOMET

U prvom kolu 1.HRL Jug za, rukometaši Metkovića 1963 doživjeli su neočekivan i uvjerljiv poraz od Mladog Rudara iz Labina. Na početku su Metkovci poveli s 2:0, potom su gosti izjednačili, te su se serijom od 4:0 odlijepili, i svoju prednost do odlaska na odmor stalno povećavali do konačnih 7:12. U nastavku se očekivala bolja igra Metkovaca, no, „rudari“ nisu posustajali , pa je njihova prednost narasla na 10:17 sredinom drugoga dijela. Obrana Metkovića nije uspijevala zaustaviti Ratkajca koji je sam postigao 13 pogodaka, ni Lovrinovića s pet, pa je u konačnici rezultat 18:27 u korist Labinjana mogao biti i nepovoljniji za domaće. Uz spomenuti dvojac najzaslužniji za pobjedu gostiju svakako je i vratar Brajnović s 13 obrana. U redovima Metkovića istakli su se vratar Bošković s 10 obrana, te mladi igrač Antonio Cvitanović.

KARATE

Na Karate prvenstvu Hrvatske održanom ovog vikenda u Rijeci, Duje Mihaljević iz Karate kluba Metković osvojio je broncu u kategoriji mlađi učenici -38 kg. Na prvenstvu je nastupilo 196 klubova iz 15 zemalja sa 1610 natjecatelja, a Karate klub Metković natjecao se s 5 karataša i karatašica.