Sportski vikend

Autor: na 10. listopada 2016.

NOGOMET

NK Zmaj – NK Neretva – 1:1

Neretva je u devetom prvenstvenom kolu 3.HNL Jug, u subotu u Makarskoj u igri sa Zmajem izborila neodlučeno 1:1 i upisala jedan bod. Metkovci su bili dominantniji u prvom dijelu, pa i u većem dijelu nastavka. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u nastavku su gosti prvi pogodili preko Granića. Poravnao je najbolji igrač utakmice Dragan Brečić udarcem s 20 metara. Do kraja je Neretva imala još nekoliko prigoda, ali je vratar Zmaja Hodžić, inače bivši igrač Neretve, zaustavljao sve udarce Neretvinih napadača. Neretva u subotu ide u goste vodećem Hajduku II koji je jučer u Opuzenu pobijedio Neretvanca rezultatom 3:1. Jadran LP iz Ploča pobijedio je sinjskog Junaka s 2:1. Na ljestvici vodi Hajduk II  s 19 bodova, drugi je OSK sa 18, Neretva je šesta s 14, a Jadran LP je na 11 mjestu sa 12 bodova.

ŽNK Split – ŽNK Neretva – 4:0

Nogometašice Neretve u petom su kolu 1.HNL za žene izgubile na gostovanju u Splitu od istoimene ekipe s 4:0. Sve do 55. minute Metkovke su održavale 0:0, igrale su dobro, posebno u obrani, a onda su Splićanke iz kaznenog udarca s 11 metara povele u 56. minuti. Potom su ipak sigurnije i iskusnije domaće igračice iz tri prekida postigle još tri gola i zasluženo pobijedile. Trener Majić je pohvalio zalaganje svojih igračica i dodao je da je pobjeda vodeće ekipe u ligi posve zaslužena. Za igračice Neretve slijedi dvotjedna stanka zbog nastupa hrvatske reprezentacije, a onda ih čeka putovanje u Pregradu.

NK Hajduk (Vela Luka) – ONK Metković – 1:4

ONK Metković je na gostovanju u Vela Luci pobijedio domaćeg Hajduka s 4:1. Sam rezultat dovoljno govori o uspjehu Metkovaca koji, kako prvenstvo odmiče, ulaze u sve bolju formu. Hajduk je poveo već u 13. minuti, poravnao je Josip Plećaš s bijele točke u 37. minuti. Završnica je potpuno pripala Metkoviću pa su redom za veliku pobjedu pogađali Luka Borovac u 73., Marin Talajić u 86. i ponovo Josip Plećaš u 89. minuti. Dodajmo da je Josip Mioč, s dvije asistencije u tri minute, proslavio svoj 19. rođendan. Maestral je kod kuće s 2:0 bio bolji  od Konavljanina dok je Gusar bio slobodan. Na ljestvici vodi Župa dubrovačka s 13 bodova, drugi je Maestral s 11, Metković je na petom mjestu s 8,a Gusar na šestom sa sedam bodova.

RUKOMET

RK Dubrovnik – RK Metković 1963 – 23:23

U drugom kolu 1.HRL Jug, rukometaši Metkovića vratili su se neporaženi iz Dubrovnika. Nakon teškog poraza kod kuće od Mladog Rudara, smogli su snage i u Dubrovniku u samoj završnici stigli do jednog boda igrajući 23:23. Domaći sastav predvođen Rudolfom Ćužićem imao je konstantno minimalnu rezultatsku prednost, međutim u samoj su završnici Metkovci prešli u vodstvo. U neizvjesnoj završnici Ćužić je devet sekundi prije kraja iz sedmerca svom novom klubu osigurao jedan bod. Prema riječima trenera Romića svi igrači Metkovića igrali su dobro i borbeno. Više od ostali pokazali su Cvitanović, Medić, Vučić i vratar Bošković. U slijedećem kolu Metković je domaćin Karlovcu.

RK Metković ŠR – RK Korčula – 32:20

U prvom kolu 2. HRL Jug  RK Metković Škola rukometa  s visokih je 32:20 pobijedila Korčulu. Tijekom cijele utakmice, Škola rukometa je potpuno dominirala, a gosti su do 15. minute postigli samo jedan pogodak. Mladići trenera Mojmira Majića odlično su igrali u obrani, a u napadu su Čupić i Matić zabili po 5 te Josip Vekić 4 pogotka. U listu strijelaca nisu se upisala samo dva igrača. Dodajmo da je Ivan Vekić sakupio čak 19 obrana.

ŽRK Split – ŽRK Metković – 24:18

Rukometašice Metkovića gostovale su kod bivšeg prvoligaša Splita i izgubile s prihvatljivih šest razlike, 24:18. S obzirom da su iz kluba otišle tri vrlo dobre igračice i da su ostale pretežito učenice srednjih škola, taj rezultat daje nadu da će mlade Metkovke u novoj sezoni ipak igrati bolje nego u prethodnoj.