• Nekategorizirano

Pobjedom protiv OSK-a 4:2 Neretva učvrstila poziciju na ljestvici

Autor: na 23. svibnja 2016.

U 32. kolu Treće HNL, Neretva je u subotu pobijedila vrlo dobru momčad OSK-a s 4:2, i tako dva kola prije kraja stekla sjajne izglede na samo za ostanak u ligi, nego i za plasman u sredini ljestvice.

Neretva je pogotkom Frane Jerkovića povela s 1:0 već u 3 minuti, kada je iskusni strijelac iskoristio dodavanje Kurana i sa 3 metra pogodio.

U 12. minuti poravnanje za OSK donio je Bašić-Šiško udarcem s 15 metara.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a u nastavku, u 47. minuti novo slavlje Iza Vage: najprije je dobar udarac uputio Šerić, a na odbijenu loptu natrčao Vasilj i postigao svoj prvi pogodak iz igre u dresu Neretve. Nažalost, radost je kratko trajala jer je već u 49. minuti nakon neoprezne igre Neretvine obrane Ivan Samardžić poravnao.

Neizvjesnost je prestala u 62. minuti, kada loptu od Tipurića prihvaća Vasilj i pogađa za 3:2. Bolja Neretva, iako ni gosti nisu bili bez prilika, zaključila je vrlo dobru igru i pobjedu u 89. minuti izvrsnim pogotkom Brečića s 15 metara.

S 41 bodom, Neretva je gotovo osigurala opstanak, ali već u subotu mora ponoviti dobru igru protiv Mosora na svom terenu i s nova tri boda mirno čekati posljednje gostovanje.