Održana jubilarna 30. Neretvanska regata

Autor: na 15. listopada 2018.

Veslački klub Biokovo ukupni je pobjednik 30. Neretvanske regate koja je jučer održana duž šetališta 116. brigade Hrvatske vojske.

Na stazi dugoj 500 metara nastupilo je 11 klubova iz Hrvatske i Bosne Hrvatske čiji su veslači odveslali 32 utrke u tri kategorije. Domaćin, VK Neretvanski gusar nastupio je s 19 veslača koji su osvojili osam medalja, od čega tri zlata, četiri srebra i jednu broncu.

Zlato su osvojili Ivan Ivić i Nikola Mijić u skifu te dvojac na pariće Gabrijel Gluščević i Toni Milan. Srebrnim medaljama okitili su se Marijan Filipović, Luka Popović i Ivan Obrvan u skifu te dvojac na pariće Gabrijel i Matej Šiljeg. Broncu u skifu osvojio je Marin Plećaš.

Rezultati današnjih utrka bilježili su se i kao VI. Mini-kup Veslačkog Saveza Dalmacije. Pobjednik je VK Biokovo sa 129 bodova, drugi VK Mornar sa 120 bodova, treći VK Marina Kaštela s 87 bodova. Četvrti je VK Neretvanski gusar sa 65 osvojenih bodova.