• Nekategorizirano

Pobjedom protiv Primorca 1929, Neretva osigurala mirniju završnicu prvenstva

Autor: na 9. svibnja 2016.

Neretva je na svom terenu pred 300 gledatelja uspjela pobijediti Primorac 1929 iz Stobreča s 1:0.

Tijekom većeg dijela susreta domaći sastav imao je terensku inicijativu i više prigoda, ali je realizirana samo jedna. Samo je Vasilj imao tri prigode u prvom dijelu koje nisu iskorištene.

Jednu od najboljih prilika propustio je Jerković u 62. minuti kada je njegov udarac gostujući igrač izbacio sa same gol crte. Ipak, pravda je zadovoljena u 66. minuti. Jerković je uposlio Vasilja, koji je uputio udarac a na odbijenu loptu natrčao Marin Tomas i sa 10 metara precizno pogodio za 1:0.

Zahvaljujući više nego dobroj igri Neretvine obrane gosti iz Stobreča nisu mogli do vratara Rolja koji je tijekom utakmice samo dvaput morao ozbiljnije intervenirati.

Neretva je trenutačno na 15.mjestu s 37 bodova. U sljedećem kolu gostuje u Ivanbegovini gdje se sastaje s Kamenom, a potom dvije posljednje utakmice u sezoni igra na svom terenu.

Jadran LP iz Ploča izgubio je na gostovanju u Biogradu od Primorca rezultatom 3:0. Neretvanac je u Opuzenu s 4:0 savladao Junaka iz Sinja i tako zadržao drugo mjesto na ljestvici. Hajduk II je u Žrnovnici bio bolji od Mosora s 2:1, pa je Mosor gotovo sigurno već sada bivši trećeligaš.