NK Neretva – NK Primorac – 3:1

Autor: na 31. listopada 2016.

Na zamolbu Primorca iz Biograda Neretva je nakon dugo vremena prvenstvenu utakmicu odigrala u nedjelju i pobijedila s 3:1.

Domaća momčad bila je bolja, iako su obje momčadi prikazale vrlo dobar nogomet. Primorac je u 11. minuti mogao povesti, ali je Rolj zaustavio udarac Lazarevskog. Ipak, u 25. minuti dolaze do pogotka preko braniča Brzoje. U sljedećoj, 26. minuti Neretva je izjednačila rezultat nakon odlične akcije Brečića i Ante Batinovića, a strijelac je bio Domagoj Kuran.

U nastavku je dinamika igre bila manjeg intenziteta, posebno što se Neretve tiče. Tada je trener Galov  u igru ubacio Tomasa, a nešto kasnije i  Ereša, nakon čega se brže igralo. Stvarni preokret i vodstvo od 2:1 donio je mladi Luka Bubalo koji je odbijenu loptu snažnim udarcem s 20 metara spremio u mrežu.

Igrala se posljednja minuta kada je u naletu srušen  Brečić, pa je isti igrač s 11 metara precizno pogodio za konačnih 3:1.

Opuzenski Neretvanac je s 3:0 bio bolji od Jadrana LP u Pločama. Trenutačno je vodeći Hajduk II s 28 bodova, po 22 boda imaju treći Zadar, četvrti Kamen,peti GOŠK i šesta Neretva, Neretvanac je na sedmom s 21 bodom, dok je Jadran LP na 16. mjestu sa 12 bodova.