NK Neretva – NK Orkan Dugi Rat – 1:1

Autor: na 24. listopada 2016.

Nogometaši Neretve u susretu s Orkanom iz Dugog Rata odigrali su samo 1:1

Domaći sastav do vodstva je stigao već u 2. minuti pogotkom Brečića s 11 metara, a nakon što je vratar gostiju Baučić u prigodi za pogodak nesmotreno srušio Antu Batinovića.

Unatoč boljoj igri i vodstvu Neretve, gosti iz Dugog Rata krenuli su u drugom poluvremenu na sve ili ništa. Imali su terensku inicijativu, bolje su slagali napade i uz to se vrlo dobro branili otklanjajući sve opasnosti ispred vratara Baučića.

Posebno upečatljiva bila je igra omalenog veznjaka gostiju Ante Marčića, za kojega obrana Neretve nije imala rješenja.

On je u 57. minuti sjajno reagirao, ali je Rolj još bolje obranio. Međutim, u 68. minuti, Marčić je ubačenu loptu s desne strane spretno smjestio u mrežu za 1:1. Sve do kraja susreta napadi Orkana činili su se opasnijima, a prigode izglednijima. Rolj je u 80. minuti spasio Neretvu od poraza kada je sjajno izbacio udarac Šarića.

Neretva na kraju može biti zadovoljna bodom, a već sutra u prijevremenom 12. kolu odlazi u Ivanbegovinu gdje je čeka vrlo dobra momčad Kamena.