• Nekategorizirano

NK Neretva – NK Primorac Stobreč – 3:2

Autor: na 14. studenoga 2016.

U 15. kolu prvenstva 3. HNL Jug Neretva je nakon odlične igre u susretu s momčadi Primorca iz Stobreča ostvarila pobjedu, 3:2.

Domaći su došli do pogotka već u 7. minuti kada je na ubačaj Marića najbolje reagirao Marin Tomas i glavom proveo loptu u mrežu. Neretva je i dalje napadala, ali su gosti u kontranapadu u 29. minuti poravnali preko Tomaša, da bi u 31. minuti Stipanović iskoristio neopreznost Neretvine obrane i postigao drugi gol za Primorac. S tim rezultatom otišlo se na odmor. Već u 4. minuti nastavka nakon ubačaja Ereša, Duje Batinović je glavom poravnao na 2:2. I onda u 61. minuti, Jerković u hrvanju s obrambenim igračima Primorca iz trećeg pokušaja s 10 metara postiže pobjedonosni pogodak za slavlje domaćina.

Jadran iz Ploča izborio je vrijednu 2:1 pobjedu na svom terenu protiv GOŠK-a iz Dubrovnika, a Neretvanac je u Kaštelima izgubio 2:1 od momčadi Vala. Neretva je na četvrtom mjestu sa 25 bodova, Neretvanac je šesti sa 24 , a Jadran LP nalazi se na 16 mjestu s 15 bodova.