• Nekategorizirano

NK Neretva – NK Croatia – 0:2

Autor: na 28. studenoga 2016.

U posljednjem kolu prvenstva 3.HNL Jug, Neretva nije uspjela kod kuće pobijediti vrlo dobru momčad Croatie iz Zmijavaca.

Na lošem i raskvašenom terenu bolje su se snašli gosti, i pogocima Mrkonjića u 78. i Ivana Todorića u 90. minuti pobijedili 2:0.

Nakon promašaja Ilijaševića u 14. minuti i neuspjeha napadača gostiju Šabića u 17. minuti, Neretva je zaigrala napadački stvarajući brojne prilike. Nažalost, napadači nisu bili uspješni, pa su momčadi na odmor otišle s rezultatom 0:0.

U nastavku, u 47. minuti, Jerkovićev „zicer“ obranio je Vugdelija, a potom je napadač gostiju Mrkonjić u 67. minuti promašio prazna vrata Neretve.

Isti igrač popravio je dojam u 78. minuti kada je sam sebi stvorio prigodu i potom s 12 metara plasirao loptu u mrežu vratara Rolja.

I poslije primljenog pogotka Neretva je krenula u još intenzivnije napade, ali su igrači Croatie iz „kontre“ preko Ivana Todorića u 90 minuti postigli gol za 0:2.

Nakon prvog dijela prvenstva Neretva se nalazi na 10 mjestu s 25 bodova.

Neretvanac je u Makarskoj ostvario pobjedu 3:2 i zauzeo je treće mjesto s 27 bodova, dok je Jadran LP u Pločama s vodećim Hajdukom II igrao neodlučeno 1:1 te je na kraju na 15. mjestu s 17 osvojenih bodova.

Prvenstvo se nastavlja početkom ožujka sljedeće godine.