Neretva s 2:1 pobijedila Zadar

Autor: na 14. rujna 2016.

Neretva ove jeseni prima i postiže golove u samim završnicama susreta, pa je tako bilo i jučer. Metkovci su ugostili nekadašnjeg prvoligaša Zadra i u borbenoj igri zasluženo su pobijedili.

Pogodak odluke postigao je iskusni Frane Jerković u 85. minuti susreta. Tada je izvrsni Nedo Ereš pobjegao lijevom stranom i znalački pronašao Jerkovića na tri metra od vratara gostiju Gluića. Iskusni strijelac loptu je spremio u mrežu za konačnih 2:1 i veliko slavlje igrača Neretve, kako na terenu tako i u svlačionici.

Međutim, od samog početka utakmice momčadi su prikazale dosta skroman nogomet. Neretva je ubačajima pokušavala do pogotka, a obrana Zadra otklanjala je sve opasnosti. Vratar Neretve Pavlović u prvom dijelu dvaput je zaustavio vrlo opasne udarce napadača Zadra. U 45. minuti ipak nije mogao spriječiti vodstvo gostiju kada je Šimurina bio najviši u skoku i pogodio mrežu. U nastavku su igrači trenera Galova više napadali, dok su gosti koristili kontranapade. Pavlović je opet u dva navrata dobro intervenirao. Ipak, u 66. minuti Aljoša Krstičević pogodio je iz slobodnog udarca za 1:1, a pet minuta prije kraja Jerković se našao na pravom mjestu za 2:1.

Trenutačno se Neretva nalazi na četvrtom mjestu sa 6 bodova koliko ima i Jadran LP na petom mjestu, dok je na čelu ljestvice opuzenski Neretvanac sa sedam bodova.