Neretva pobijedila NK Val

Autor: na 10. travnja 2017.

Pogotkom Dragana Brečića iz penala u 80 minuti, Neretva je pobijedila Val iz Kaštel Starog rezultatom 2:1 u susretu 24.kola 3.HNL jug.

Počelo je s nešto aktivnijom igrom gostujuće momčadi i prilikom Pedišića u 11 minuti kada je vratar Neretve Pavlović znalački ukrotio njegov udarac. Neretva se potom oslobodila pritiska pa je Jurčević devet minuta kasnije uputio snažan udarac kojega je vratar Vala Ljubić izbacio u korner. Jurčević je bio dodavač u 26 minuti Frani  Jerkoviću koji je s dva metra savladao vratara gostiju za Neretvino vodstvo 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su igrači Vala imali više od igre, a posebno opasan bio je njihov igrač Pezo. On je propustio prigode u 55 i 66 minuti, ali je u 70 minuti ubačenu loptu iz blizine poslao u mrežu Neretve za poravnanje na 1:1.  Neretva se potom trgnula u nastojanju da dođe do pobjede. U jednom napadu, igrač gostiju Karamarko, igrao je u svom prostoru rukom pa je sudac Zdrilić pokazao na bijelu točku. Siguran i precizan bio je iskusni Dragan Brečić koji je pogodio i tako Neretvi donio pobjedu i tri boda s kojima je nakon ovog kola zauzela 10 mjesto s 32 boda.

Neretvanac je kao gost u Hrvacama odigrao 1:1, a Jadran LP kao gost s Kamenom također 1:1.