Neočekivan poraz rukometaša Metkovića

Autor: na 20. ožujka 2017.

Rukometaši Metkovića 1963, u trenutku kada to nitko nije očekivao izgubili su vrlo važne bodove od prosječne momčadi Kozala iz Rijeke.

Od početka utakmice Metkovci su imali i rezultat i igru, nametnuli su svoj ritam igre i pred kraj prvog dijela stigli do devet pogodaka razlike (18:9), da bi na odmor otišli s rezultatom 18:11.

Početkom drugog dijela opet su povećali prednost, ali su se gosti počeli otvarati i pogađati iz svih pozicija. Prvi put poravnali su u 48.minuti na 22:22, čak su ostvarili i prvo vodstvo minutu kasnije, a potom stigli i do dva pogotka razlike (26:28). Minutu i pol prije kraja Dominiković je promašio sedmerac, Kozina zabija za 27:28, ali gosti u posljednjem napadu postižu 29-pogodak za pobjedu, pjesmu i slavlje na sredini terena.

U samoj završnici susreta potpuno se raspala metkovska obrana, gostujući igrač Begić, inače najbolji pojedinac susreta zabijao je kako je htio, dok domaći napadači nisu uspijevali osmisliti ozbiljan napad.

Nakon gubitka bodova na svom terenu, i petog poraza u šest utakmica u nastavku prvenstva, očito je da je momčad u nemaloj krizi iz koje će se, bez dodatnih napora, teško izvući. Bolji od ostalih u redovima poraženih bili su  vratar Bošković s 15 obrana, zatim Kozina sa 8 i Cvitanović sa sedam pogodaka.