• Nekategorizirano

Laura Ćulum prvakinja države u karateu; Ana Bebić brončana

Autor: na 14. ožujka 2016.

Na prvenstvu države u borbama za mlađe učenike/ce i mlađe kadete u karateu održanom 12. ožujka u Čavlima kraj Rijeke naši mladi karataši ostvarili su velike uspjehe.

Karate klub Metković nastupio je sa tri natjecatelja. Laura Ćulum je postala državna prvakinja u kategoriji mlađe učenice -36 kg. Laura je u prvoj borbi pobijedila protivnicu iz Karate kluba Lika-Gospić sa 9:0, u drugoj protivnicu iz KK Kostrena 4:0, dok je finalnu borbu protiv protivnice iz KK Finida-Poreč odradila neriješeno te je na odluku 5 sudaca jednoglasno pobijedila.

Trener KK Metković Denis Žderić o Laurinom uspjehu kaže:

“Nama bi bilo iznenađenje da Laura nije osvojila prvo mjesto jer smo na nju naučili. Laura je smirena u borbama, ona kombinira borbu na jedan specifičan način koji je karakterističan za, na primjer, dosta sposobnije natjecatelje, seniore i tako dalje.”

Natjecali su se i kadeti Ante Krstičević i Petar Borovac u kategoriji manje od 52 kg ali bez uspjeha.

Na natjecanju je odlične uspjehe ostvarilo i dvoje karataša iz Karate kluba Knez Domagoj.  Ana Bebić osvojila je brončanu medalju u kategoriji +36 dok je Marko Ilić bio peti u kategoriji -26.