Kapetan Neretve Dragan Brečić: „Uvjeren sam da ćemo u nastavku pobjeđivati jer mi to možemo i znamo“

Autor: na 6. ožujka 2017.

U prvom susretu proljetnog dijela prvenstva 3.HNL Jug, nogometaši Neretvanca iz Opuzena uspjeli su s 2:1 pobijediti Neretvu na njezinom terenu.

Iako je Neretva na odmor otišla s golom prednosti, gosti su u nastavku igre zaigrali ofenzivno te je u 65. minuti Ante Mihaljević postigao gol za izjednačenje.

Minutu prije kraja, jednu neopreznost Neretvine obrane iskoristio je Vukoja te prizemnim udarcem pogodio Pavlovićevu mrežu za 1:2 i pobjedu svoje momčadi u vječitom derbiju.

Glavni kreatori igre Neretvanca bili su nekadašnji igrač Neretve Ante Sršen, zatim Mihaljević i Vukoja.

Trener Neretvanca Damir Vučić nakon utakmice je istaknuo kako je zadovoljan igrom svoje momčadi te najavio borbu za sam vrh ljestvice.

Iako su se igrači Neretve tijekom cijele utakmice zalagali i pokušali doći do bodova, zamijetile su se slabosti u igri veznog reda i obrambeni „propuh“ na desnom boku. Ipak, kapetan Dragan Brečić ističe kako te nepravilnosti imaju vremena ispraviti.

„Morali smo bolje igrati i bolje ispunjavati zadaće koje nam je trener dodijelio. U prvih 15 minuta bili smo bolja momčad, a onda kao da nam je nestalo koncentracije. Neretvanac je koristio naše slabe strane u igri, stvarali su prilike i dvije realizirali pa zasluženo nose bodove u Opuzen. Međutim, ništa to nije tragično jer je prvenstvo tek započelo. Ja sam uvjeren da ćemo u nastavku pobjeđivati i kod kuće i u gostima jer mi to možemo i znamo“, rekao je Brečić.

Važno je istaknuti da je nakon duljeg vremena gledalište bilo dobro popunjeno i da je utakmica protekla bez incidenata.

Nakon 18.kola vodeći je Hajduk II s 38 bodova, drugi je Neretvanac s 33, dok je Neretva zadržala 10.mjesto s 25 bodova.