Dinamičnom igrom NK Neretva pobijedila GOŠK iz Dubrovnika

Autor: na 20. ožujka 2017.

U županijskom derbiju 20.kola 3.HNL Jug, Neretva je nakon bolje igre savladala Dubrovčane s 2:1.

U prvim minutama činilo se da će gosti prije do pogotka jer su zaigrali vrlo odlučno i otvoreno u želji da čim prije postignu gol.

Ipak, u 43.minuti Neretva je povela pogotkom Jurčevića, koji je  iskoristio dodavanje Tipurića i sa 18 metara precizno pogodio za 1:0. Iako su u nastavku gosti, pogotkom Torbarine poravnali na 1: 1, dinamičnom igrom je Neretva ostvarila više čistih prigoda. U 75.minuti obrana GOŠK-a srušila je u prilici za gol napadača Jurčevića što je iskoristio Dragan Brečić te pogotkom s 11 metara donio Neretvi pobjedu.

Trener NK Neretva, Goran Galov istaknuo je kako je zadovoljan igrom svoje momčadi te najavio kako će s istom dinamikom i borbenosti igrati u utorak u Zadru u utakmici  s Primorcem.

„Ovo je bila teška utakmica ali moram čestitati mojoj ekipi. Mislim da su dominirali utakmicom, a prvim dijelom drugog poluvremena, kad su i gosti imali nekoliko prilika koje nisu uspjeli iskoristiti“, kazao je Galov.

Ovom pobjedom Neretva je skočila na 8. mjesto s 29 osvojenih bodova.

NK Neretvanac je kao gost izgubio s 2:1 od Kamena, dok je Jadran LP u gostima s 2:0 pobijedio OSK-a i tako poboljšao izglede za opstanak.