Bogat sportski vikend u dolini Neretve

Autor: na 5. listopada 2020.

Ovog vikenda odigrano je 8. kolo 3. HNL Jug. Neretva je pogotkom Mile Pehara, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, pobijedila 1:0 u gostima kod Sloge. Jadran LP s istim rezultatom pobijedio je Zmaja iz Blata, dok je Neretvanac u Opuzenu odigrao 1:1 s Hrvacama, a jedini pogodak za Neretvanac postigao je Dino Deak iz jedanaesterca. Nakon odigranog osmog kola, Jadran LP je na prvom mjestu tablice, Neretvanac na osmom dok je Neretva zauzela jedanaesto mjesto.

U 3. kolu 1. ŽNL, ONK Metković je na domaćem terenu pobijedio Konavljanina 1:0 pogotkom Dragana Brečića. Gusar je protiv Župe dubrovačke došao do sva tri boda rezultatom 2:1, dok je Maestral u gostima kod Slavena izgubio 10:0. ONK je ovom pobjedom zauzeo treće mjesto na tablici, Gusar sedmo, a Maestral je na posljednjem mjestu bez bodova.

U 2. kolu 1. HNL za žene, ŽNK Neretva je Iza Vage izgubila protiv ŽNK Donat 3:0 te je ovim porazom i dalje bez bodova u ukupnom poretku. Sva tri gola postignuta su već u prvom poluvremenu.

Odigrano je i drugo kolo Prve HRL Jug. RK Metković Mehanika je pobijedila u gostima RK Mornar Dramalj iz Crikvenice rezultatom 25:24 te je ovom pobjedom zauzela treće mjesto na tablici.